Dagmar Polehňová

JD tour

Cestovní agentura JD tour Dagmar Polehňová

ID: 788672

Silvestr v Chorvatsku - Nový rok ve Slovinsku

Termín: 31.12. (So) - 01.01. (Ne) 2023

Délka pobytu: 2 dny, 1 noc

Doprava: Autobus

Strava: Snídaně

Cena: 1 990 Kč

Poloha
Když se řekne Chorvatsko, většina z nás si představí prosluněné pobřeží. Srdcem země, Záhřebem, který bije hluboko ve vnitrozemí, tak maximálně projíždíme po dálnici. Je to škoda. Během tohoto zájezdu se s námi vydáte do okouzlující chorvatské metropole Záhřebu. Nádherné město, které se stává oblíbenou evropskou metropolí, Vám ukáže hned několik důvodů, proč se sem vracet. Město Záhřeb vás okouzlí a nadchne. Zaručíme Vám, že během zájezdu určitě neprochladnete, jelikož Vás čeká zastávka ve Slovinsku a známém městečku Ptuj, kde navštívíme termální lázně. Na konci roku 2022 a na začátku roku 2023 navštívíme dvě krásné země a příjemně se naladíme na Nový rok
Program

1. den:
Odjezd v ranních hodinách (Brno 03.45, Znojmo 05.00), tranzit přes Rakousko a Slovinsko do Chorvatska. Po příjezd do Záhřebu bude naše cesta směřovat k centru, kde začneme prohlídkou města.
Symbolem Záhřebu a také vyhledávaným suvenýrem je už po staletí červené medové srdce zvané Licitar. Nic jiného snad ani nemůže být příhodnější. Stačí krátká procházka centrem města a budete vědět proč. Ulice jsou tu až neskutečně plné mladých lidí a centrum tepe mladým životem až do brzkého rána. Slavné Muzeum rozchodů po právu patří k tomu nejzajímavějšímu ve městě a rozhodně ho nesmíme minout. Napůl psychoterapie pro ty, kdo poskytli exponáty, a napůl pro ty, kdo do muzea zavítají. V poměrně rozsáhlé expozici tu najdete artefakty, které lidé z celého světa (včetně Prahy nebo Tokia) do muzea poslali společně s příběhem, jenž se k nim váže. Najdete tu všechno od sekery nebo mikiny až po vibrátor nebo soudní příkaz. A příběhy by vydaly na několik knih červené knihovny, několik komedií i na drsné krimi. Někdy jiskří letní láskou, jindy jsou temné, jak jen znásilnění rodičem může být. A ze surové reality mnohdy mrazí. Téměř jistě ale odsud odejdete s pocitem lehkosti a nadhledem nad malicherností mezilidských vztahů. Ani muzeum iluzí v centru města si nenecháme ujít. A především, když máte s sebou děti. Viděli jste někdy vodu téct do kopce, sami sebe v tisíci exponátech nebo dokonalé trojrozměrné hologramy? Tady je uvidíte. Místnosti a chodby muzea jsou navíc vtipně doplněny zrcadly a malé samolepky na podlaze nebo stropu vás upozorní na místa, odkud jsou fotografie iluzí nejpůsobivější. Jen pozor na vlastní příčetnost. Jsou to jen iluze. Procházka po Starém městě nás zavede na dva vrcholy, které městu dominují. První je Kaptol s krásnou bílou katedrálou, který byl církevním městem a sídlem arcibiskupství. Z druhého kopce Gradec, bývalého svobodného královského města pak budeme mít nádherný výhled do okolí. Projdeme se spletitou sítí středověkých uliček, navštívíme chrám Sv. Marka a vyleká nás pravidelný polední výstřel z děla z věže Lotrščak. Pokud se zde ocitnete opět při procházce navečer, zamiřte do romantické aleje Strossmartre, hned vedle věže. Kdo nebude mít výhledů dost, zkusí vyhlídkovou terasu na mrakodrapu poblíž hlavního náměstí Bana Jelačića. Za cca 150 Kč tu z 16 patra uvidíte celé město kolem dokola.
Není lepšího místa na ochutnávání chorvatské kuchyně, než je Záhřeb. Ve městě se přitom mísí to nejlepší z tradiční rakousko-uherské kuchyně se středomořskou. Co se týče opravdových specialit, určitě stojí za vyzkoušení nejtypičtější jídlo Záhřebu, smažený nebo pečený slaný závin štrukli zalitý smetanou. Ochutnat musíte i místní kávu Franck s tradicí od roku 1820. Typické jsou i tradiční nugáty Bajadera, které vypadají jako ty naše, jen je bílý proužek opravdu z mandlí a tmavší z lískových oříšků.
Kolem 14 hodiny se přemístíme k hotelu. Hotel nabízí dvou a třílůžkové pokoje s vlastní koupelnou. Po „zabydlení“ a přípravě na nekončící večírek se vydáme zpět do ulic, abychom oslavili konec roku a přivítali rok 2022.
Silvestrovské oslavy v Záhřebu bývají každoročně opravdu velkolepé a stále častěji je navštěvují i zahraniční turisté. Na Silvestra, od rána až do pozdních nočních hodin se budou na několika scénách v centru města střídat interpreti a skupiny různých hudebních žánrů, folklorní a taneční soubory, zábavné pořady a estrádní vystoupení. Na obrovském kluzišti můžete strávit silvestrovskou oslavu na ledě. Pro romantiky bude ideální místo pro oslavu park, kde bude probíhat jedna z mnoha částí zábavného programu. Každý si jistě najde to nejlepší místo pro strávení silvestrovské noci.
2. den:
V cca 00,30 nás autobus odveze zpět na hotel. Po novoroční snídani se vydáme na cestu za relaxem a čeká nás návštěva jednoho z nejstarších měst Slovinska - Ptuje, ve kterém se nachází známé termální lázně. Zde využijeme 4-hodinovou zastávku k zábavě, relaxaci a koupání. V podvečerních hod. následuje cesta zpět do ČR. Návrat ve večerních/nočních hodinách.
Nástupní místa:
Brno, Znojmo
Nástupní místa
Brno, Znojmo
Cena zahrnuje
dopravu luxusním autobusem
služby profesionálního průvodce
1x ubytování v *** hotelu ve dvoulůžkových pokojích
1x snídaně v místě ubytování
povinné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
povinný příplatek za pobytovou taxu 190,-Kč/osoba
povinný příplatek za vstup do termálních lázní Ptuj 300,- Kč/os. (děti do 15 let 250,- Kč)
povinný příplatek za vjezd do Zagrebu 150,- Kč/os.
pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 120,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 140,-/os.
31.12. (So) - 01.01. (Ne) 2023 - 2 dny, 1 nocStravováníDopravaSlevaCenaCeník
dospělá osoba
Snídaně
Autobus
-1 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměChorvatsko
MístoIgrane
HotelSilvestr v Chorvatsku - Nový rok ve Slovinsku
dospělá osoba
Termín31.12.2022 - 01.01.2023
DopravaAutobus
Odletové/odjezdové místo 
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: ABC - Tours, s.r.o. IČO: 60701986
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...